اصلاح سبک زندگی, تغذیه, مقالات

همراه غذا سم نخورید!!

ظروف غذایی

انواع ظروف برای غذا خوردن کدامند؟

_ ظروف مسی

این ظرف‌ها و ظرف‌های روی به‌دلیل آزاد کردن عناصر با ارزش به درون غذا، باعث تأثیر بر عملکرد سیستم مغز و اعصاب و غدد درون‌ریز بدن می‌شوند. یکی از اشکالات ظروف مسی اکسید‌شدن آن‌هاست که بسیار خطرناک است و باید به‌موقع قلع اندود یا به‌اصطلاح سفید شود.

_ ظروف سفالین

ظرف‌های زردرنگ که در قدیم از آن‌ها استفاده می‌شد بهترین نوع ظروف برای پخت‌وپز و نگهداری غذا هستند.

_ ظروف لعابی

ظرف‌هایی که از کیفیت خوبی برخوردارند.

_ ظرف‌های چینی

یکی از بهترین ظروف غذا می‌باشند.

_ ظرف‌های چوبی

اگر از مواد مناسبی تهیه شوند برای انواع غذاهای سرد بسیار مناسب هستند.

_ ظرف‌های چدنی

هنگام طبخ، با مواد غذایی ترکیب نمی‌شوند و این مسئله ازنظر بهداشتی فوق‌العاده مهم است.

_ ظروف سنگی

برای طبخ غذاهای گوشتی، مانند انواع خورش و آبگوشت مفید است. این ظرف‌ها از بهترین ظرف‌ها می‌باشند بیشتر از چند بار نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

_ ظروف بلورین

ظرف‌های بلوری یا پیرکس اگر از مواد خوب تهیه‌شده باشند استفاده از آن‌ها مانعی ندارد و کاملاً بهداشتی است.

ظروف

باتوجه به اینکه نوعی سم در ظرف‌های تفلون وجود دارد حتی الامکان از مصرف غذا دراین ظروف خوداری نمایید.

_ ظروف ملامین

امروزه ملامین‌ها از مهجورترین ظرف‌ها هستند. اما باوجود کاهش تولید ملامین هنوز در بسیاری از خانه‌ها چند دست بشقاب و کاسه ملامین پیدا می‌شود و اغلب افراد از این ظرف‌ها برای پیک‌نیک استفاده می‌کنند. ظروف ملامین به دلیل اینکه از مواد حلقوی یا آروماتیک ساخته می‌شوند برای سلامتی مضر هستند. برای کم کردن ضرر آن در کارخانجات تولید این ظرف‌ها موقع پخت قطعه بر روی آن‌ها رویه لعابی داده می‌شود. اما در هنگام مصرف، موقع شستن این ظرف‌ها (به‌خصوص اگر با سیم ظرفشویی شسته شوند) و یا موقع بریدن غذا یا میوه با چاقو در این ظروف بریدگی‌هایی ایجاد می‌شود که باعث آسیب دیدن رویه لعابی شده و علاوه بر این موجب تجمع میکروب در آن بریدگی‌ها می‌شود که در هر دو این موارد سلامتی را به مخاطره می‌اندازند.

_ ظروف آلومینیومی

هنگام پخت یون‌های‌ آزاد به غذا اضافه می‌کنند که می‌توانند موجب بروز بیماری‌هایی مانند آلزایمر، راشیتیسم، کم‌خونی، اختلالات گوارشی و… شود. به‌علاوه نگه‌داری مواد غذایی ترش یا شور نیز در ظروف آلومینیومی صحیح نیست.

_ ظرف‌های استیل

سبب ورود سرب به غذاها شده و سرطان‌زا شناخته‌ شده‌اند.

_ ظرف‌های تفلون

عموماً بهداشتی نیستند زیرا تفلون ماده‌ای است شیمیایی به نام “پلی‌تترافلئورواتیلن” که به‌صورت روکش برای ظروف آلومینیومی استفاده می‌شود و هنگام طبخ، به‌مرور وارد غذا شده و همراه آن خورده می‌شود. در تهیه ظروف تفلون از کادمیوم نیز استفاده می‌شود. که از فلزات سنگین بوده و به‌مرور وارد غذا شده و باعث بروز سرطان، کوتاهی قد و ضایعات پوستی می‌شود. علاوه بر این کادمیوم در سنتز‌هموگلوبین دخالت کرده و منجر به کم‌خونی می‌شود.

_ ظروف پلاستیکی

ظرف‌های پلاستیکی و یکبار مصرف معمولاً بهداشتی نیستند و در کودکان و بزرگسالان ایجاد آلرژی و حساسیت می‌کنند.

در پژوهشی که درزمینهٔ کیسه‌های بسته‌بندی مواد (مانند بطری‌ها پلاستیکی نوشیدنی، پلاستیک‌های بسته‌بندی شیر، پلاستیک فریزر، کیسه‌های پلاستیکی زیپ‌دار و غیر زیپ‌دار مخصوص فر و مایکروفر و…) و ظروف یکبار مصرف شفاف در ایران صورت گرفت، مشاهده شد که این کیسه‌های پلی‌اتیلنی قابلیت سرطان‌زایی دارند که به خاطر حضور مواد فعالی است که به‌عنوان پایدارکننده، قبل از فرآیند شکل‌دهی به پلی‌اتیلن اضافه می‌شود تا از اکسایش حرارتی آن در دمای بالای فرایند شکل‌دهی (مثلاً ساخت کیسه) ممانعت کند. بنابراین توصیه می‌شود که حتی‌الامکان از کیسه‌های پلاستیکی نازک (مثل پلاستیک فریزر) جهت نگهداری مواد غذایی سرخ‌شده و آغشته به مواد چربی (اعم از روغن‌های جامد یا مایع) استفاده نشود. چون اثر سو مواد چربی‌دار به جهت تحریک جهش‌زایی، نسبت به مواد دیگر بیشتر است.

ظروف غذا

ظرف‌های مسی به دلیل آزاد کردن عناصر با ارزش به درون غذا برای مصرف غذا مناسب هستند

نکته :

بهتر است به‌جای استفاده از کیسه‌های پلاستیکی، از پاکت‌های کاغذی جهت حمل و نگهداری مواد غذایی استفاده شود و نیز برای نگهداری بهتر مواد غذایی در یخچال بهتر است که از کیسه‌های پارچه‌ای استفاده شود زیرا کیسه‌های پارچه‌ای علاوه بر نداشتن خطر مواد پلاستیکی، دارای منافذ ریزی نیز می‌باشند که امکان هوادهی آسان‌تری را به مواد غذایی خصوصاً سبزیجات و میوه جات فراهم می‌آورند و شادابی آن‌ها را برای مدت زمان طولانی‌تری حفظ می‌نمایند.

_ ظروف نقره

بهداشتی نبوده و عمده مضرات آن‌ها ترکیب شدن با غذاست. به‌عنوان مثال اگر قاشق نقره‌ای را در زرده تخم‌مرغ فروکنیم به‌سرعت اکسیده شده و تغییر رنگ می‌دهد.

_ ظروف استایرفروم

به علت آن‌که از نفت خام ساخته می‌شوند در صورت بلع، سرطان‌زا می‌باشند از آنجا که دما نقش مهمی در انتقال مونومرهای استایرن ماده تشکیل‌دهنده این ظروف به ماده غذایی دارد و نیز با توجه به خاصیت تجمع پذیری مونومر استایرن به‌ویژه در بافت چربی و ماندگاری آن در بدن و همچنین سمی بودن متابولیت های آن مانند اکسید استایرن، استفاده از این ظرف‌ها به‌خصوص در مورد غذاها و نوشیدنی‌های داغ توصیه نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *