آنفولانزا و کرونا, بیماری ها, مقالات

ضدعفونی میوه و سبزی از کرونا ویروس

شستن سبزی و میوه

کرونا ویروس جدید

خرید کردن برای رفع نیاز تغذیه روزانه موضوعی اجتناب ناپذیر است اما این روزها که کرونا ویروس به یک اپیدمی تبدیل شده، نگرانی‌ها از بابت نحوه خرید و خصوصا ضدعفونی کردن مواد خوراکی خریداری شده، شدت گرفته است و بیشتر مردم در جستجوی بهترین راهکار برای ضدعفونی کردن هستند.

کرونا ویروس، دارای ابعاد ساختاری بزرگ تری نسبت به سایر ویروس‌ها است. بر همین اساس ماندگاری بیشتری بر روی سطوح خواهد داشت. لذا توجه ویژه به ضدعفونی کردن سطوح بسیار مهم است.

همانطور که می‌دانید بعد از رعایت نکات بهداشتی، تقویت سیستم ایمنی بدن راه بعدی رهایی از ویروس‌ها خصوصا ویروس کوید ۱۹ می‌باشد.

از راه‌های تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده از میوه و سبزیجات است که ویتامین‌های مورد نیاز بدن را تامین می‌کنند، اما اگر نحوه ضدعفونی کردنشان را ندانیم، آن وقت ممکن است نه‌تنها سودی برای سیستم دفاعی بدن نداشته باشد، بلکه با ابتلا به کرونا ویروس سیستم دفاعی ضعیف و منجر به بروز مشکلاتی شود؛ بنابراین ضدعفونی کردن آنها بخش مهمی است که اگر به درستی انجام نشوند، این مواد غذایی با ارزش به یک ماده پر خطر برای بدن تبدیل خواهند شد.

ما در این مطلب آموزشی، طی چند مرحله طریقه صحیح شست و شوی میوه‌ها و سبزیجات را طبق پروتکل‌های بهداشتی بیان می‌کنیم تا در این روزهای مشخص گسترش کرونا ویروس، بتوانید نیاز غذایی بدن خود را با سلامتی تامین نمائید.

خرید میوه و سبزی

حتما در زمان خرید، میوه و سبزیجات سالم را تهیه نمائید

مرحله اول خرید و انتقال :

سعی کنید میوه و سبزیجاتی را انتخاب کنید که ظاهری سالم داشته و بدون پوسیدگی و ترک‌خوردگی باشند. پس از ورود به منزل کیسه‌های میوه و سبزی را در ظرفی جدا خالی کرده و کیسه‌ها را به‌گونه‌ای که تماسی با سایر وسایل منزل نیز نداشته باشند، در سطل زباله درب دار بیندازید.

مرحله دوم تمیز کردن میوه‌ها و سبزیجات :

باید سبزی‌ها پاک شوند. برگ‌های زرد و گندیده شده را جدا کنید، چوب و گل و لای را از سبزیجات جدا کنید. روی سبزیجات پاک شده آب بگیرید، تا گل  و لای سطحی از روی آنها پاک شود. همچنین میوه‌ها را نیز کامل تمییز کرده تا آلودگی ظاهری نداشته باشند.

مرحله سوم ضد عفونی کردن :

ضدعفونی کردن باید با دقت و نیز با رعایت اصول بهداشتی انجام شود. کرونا از دسته ویروس‌هایی است که با مواد شیمایی و حتی مواد ضدعفونی طبیعی از بین می‌رود. دستهای خود را با رعایت اصول بشورید. ظرفی را آماده کرده و از آب در حد نیاز پر نمائید.

شستن و ضدعفونی مواد خوراکی، در زمان واگیری ویروس‌ها امری عاقلانه و ضروری است.

روش اول :

به ازای هر لیتر آب ( ۴ لیوان ) ۳ قطره مایع ظرفشویی و یک قاشق قاشق چایخوری وایتکس و یا آب ژاول اضافه کنید. سبزیجات پاک شده را به مدت سه دقیقه و میوه‌های تمییز شده را به مدت ۵ دقیقه در این مایع قرار دهید.

روش دوم :

به ازای هر لیتر آب ( ۴ لیوان ) ۳ قطره مایع ظرفشویی و یک قاشق غذاخوری جوش شیرین اضافه کنید و کاملا حل نمائید. سبزیجات پاک شده را به مدت سه دقیقه و میوه‌های تمییز شده را به مدت ۵ دقیقه در این مایع قرار دهید.

روش سوم :

برای ضدعفونی میوه و سبزیجات نیز میتوان از محلول آب ولرم و مقداری سرکه سفید استفاده کرد. بعد از تهیه محلول ضد عفونی، آنها را درون محلول به مدت نیم ساعت بگذارید و سپس با آب سرد شستشو دهید. اسیدی بودن سرکه به ضدعفونی میوه و سبزیجات بسیار کمک میکند و میکروب و باکتری و ویروس‌ها را از بین می‌برد.

روش چهارم :

استفاده از مواد ضدعفونی کننده آماده حاوی پرکلرین طبق دستورالعمل استفاده که روی آن موجود است.

مرحله چهارم آبکشی :

مجددا دست‌های خود را شسته و جهت از بین بردن مواد ضدعفونی باقیمانده بر روی سطوح میوه و سبزیجات، ظرف دیگری را از آب پر نموده و میوه و سبزیجات را برای شستشو به آن انتقال دهید. حال میتوانید در زیر آب آنها را آبکشی نمائید.

دو نکته مهم :

چنانچه میوه‌ها و سبزیجات را خرد کرده‌ایم، آنها را درون ظروف درب بسته گذاشته و در یخچال نگهداری کنید.

به هیچ عنوان میوه و سبزی شسته نشده را درون یخچال قرار ندهید و به یاد داشته باشید مصرف میوه و سبزی خام در بیرون از منزل در این روزهای یکه‌تازی کرونا ویروس به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *