اصلاح سبک زندگی, تغذیه, مقالات

سخت پوست پر خاصیت

سخت پوست پر خاصیت

سخت پوست پر خاصیت

میگوها یک دسته از جانداران آبزی و از خانواده سخت‌پوستان هستند که اغلب در دریا زندگی می‌کنند. تنها بعضی از گونه‌های آن در آب‌های شیرین یافت می‌شوند. میگوها باوجود جثه کوچک خود، به دلیل طعم و مزه خوبشان بسیار جذاب و موردتوجه هستند. میگو به‌صورت سرد یا گرم در بسیاری از غذاهای دریایی سرو می‌شوند. میگو جایگزین مغذی و لذیذی برای پروتئین گوشت‌های قرمز است. نسبت به آن‌ها در وزن مساوی، دارای کالری و چربی اشباع (جامد) کمتری است. میگو از جانوران سخت‌پوست ساکن دریاها است که دارای اسکلت خارجی بوده و به همین دلیل آن‌ها را سخت‌پوست نام نهاده‌اند. در رده سخت‌پوستان راسته‌ای به نام ده‌پایان وجود دارد که از جنس‌های مختلفی تشکیل‌شده است. در میان جنس‌های مختلف ده‌پایان، میگو از فراوانی گونه‌ای نسبتاً خوبی برخوردار است. میگوها عمدتاً دریایی بوده و در اعماق کم دریاها زندگی می‌کنند. بدن میگوها از سه قسمت اصلی تشکیل‌شده است، همچنین شامل ۳ نوع می‌باشد که عبارت‌اند از:

۱- سفید هندی

این میگو بدنی شفاف و رنگی متمایل به زرد دارد. ویژگی بارز این سحت پوست، دارا بودن دو شاخک بزرگ شیری رنگ است که آن را از دیگر انواع میگوها متمایز می‌کند. این میگو در سواحل جنوبی ایران بیشتر از سایر گونه‌ها می‌تواند رشد کند و بخش وسیعی از استخرهای تولید میگـو را به خود اختصاص داده است. میگو سفید زودتر از سایر گونه‌های میگو فاسد می‌شود و باید در حمل و نقل و مصرف آن دقت کافی داشت.

۲- موزی

بدن میگو موزی همانند اسمی که دارد، بدنی زرد رنگ به همراه خال‌های قرمز رو به قهوه‌ای است. این میگو به صورت طبیعی در دریای جنوب ایران وجود دارد و از انواع دیگر میگوها به‌مراتب مرغوب‌تر محسوب می‌شود.

۳- ببری سبز

بدن این گونه باندهایی رنگی دارد که این باندها به صورت اریب یا متقاطع‌اند. در ایران مطالعات فراوانی بر روی این گونه برای پرورش صورت گرفته است که هم‌اکنون نیز ادامه دارد؛ اما هنوز اطلاعات دقیقی درباره شرایط زیستی آن در دست نیست. البته این گونه با توجه به مقاومت خاص در تحمل دما، بیشتر به صورت پرورشی نسبت به گونه‌های دیگر تولید می‌شود.

کلسترول میگو:

بیشتر افراد تصور نادرستی در مورد مصرف میگو دارند. در هر۱۱۰ گرم میگو ۲۰۰ میلی‌گرم کلسترول وجود دارد. براین اساس بسیاری از مردم از مصرف آن اجتناب می‌کنند. باوجود غنی بودن میگو از کلسترول، هیچ دلیلی برای اجتناب از مصرف آن وجود ندارد. همچنین میزان کلسترول در ۱۰۰ گرم میگو حدود دوسوم میزان کلسترول در یک تخم‌مرغ ۵۰ گرمی است. یعنی در وزن مساوی، میزان کلسترول میگو یک‌سوم کلسترول تخم‌مرغ است. با این تفاوت که در این حیوان دریایی، میزان اسید چرب اشباع که برای سلامتی مضر است بسیار کم می‌باشد. کلسترول موجود در میگو در مقایسه با کلسترول تخم‌مرغ باعث افزایش کلسترول خون نمی‌شود. اصولاً آنچه علت اصلی افزایش کلسترول خون است، اسیدهای چرب اشباع به شمار می‌روند. معمولاً میزان کلسترول غذایی اثر بسیار ناچیزی در مقایسه با میزان اسیدهای چرب اشباع غذایی در افزایش کلسترول خون دارد. به‌علاوه با توجه به این‌که مصرف میگو سطح تری‌گلیسرید خون را تا ۱۳ درصد کاهش می‌دهد، زیرا این حیوان دریایی از منابع غذایی اسیدهای چرب امگا ۳ است. بنابراین مصرف میگو با کاهش خطر بیماری‌های قلبی – عروقی همراه است. 

سخت پوست پر خاصیت

کلسترول میگو یک‌سوم کلسترول تخم‌مرغ است.اما میزان اسید چرب اشباع که برای سلامتی مضر است بسیار کم می‌باشد.

خواص میگو (طبیعت و خواص درمانی):

برخلاف بیشتر ماهی‌ها، طبع میگو گرم بوده، خواص درمانی میگو نسبت به سایر آبزیان متفاوت است، برخی از مهم‌ترین خواص میگو برای سلامتی به‌طور خلاصه عبارت‌اند از:

۱- جلوگیری از ریزش مو

کمبود روی یک عامل موثر در ریزش مو محسوب می‌شود که ممکن است کمبود آن به شدت تاثیر گذار باشد. با افزایش مصرف میگو در رژیم غذایی، نیازهای روی یا زینک بدن شما به راحتی تامین می‌شود، زیرا غذاهای دریایی یکی از غنی‌ترین منابع روی در این سیاره هستند.

۲- بهبود تعداد سلول های سرطانی

از خواص این حیوان دریایی وجود آهن است و  آهن اولین ماده معدنی مورد نیاز بدن به نظر می‌رسد. در حالی که آهن برای تشکیل هموگلوبین ضروری است، مواد مغذی مهم‌تری وجود دارد که به طور مستقیم باعث افزایش تولید گلبول‌های قرمز می‌شود، این شامل ویتامین A و ویتامین B 12 می‌باشد. ویتامین A نقش مهمی در کمک به سلول‌های بنیادی دارد. ویتامین B‌ ۱۲ در ارتباط با آهن به شکل هموگلوبین عمل می‌کند و پتانسیل حمل اکسیژن را ارتقا می‌دهد.

۳- بهبود عملکرد تیروئید

غده تیروئید نقش کلیدی در متابولیسم کل بدن را بازی می‌کند. هورمون تیروئید برای سنتز کافی، نیاز به ید دارد که مصرف میگو میزان زیادی ید را در بدن افزایش می‌دهد و باعث بهبود عملکرد تیروئید می‌شود.

۴- تقویت استخوان‌ها

هنگامی که صحبت از غذاهایی می‌شود که باعث افزایش قدرت استخوانی و بازسازی آن می‌شوند، خواص میگو اولین چیزی نیست که به ذهن می‌آید. مردم در ابتدا به غذاهای لبنی فکر می‌کنند اما این واقعا می‌تواند اشتباه باشد. خواص میگو شامل تقریبا تمام مواد مغذی ضروری برای ساخت استخوان، از جمله کلسیم، منیزیم، روی، فسفر و ویتامین D می‌باشد. این مواد مغذی مانع از دست رفتن استخوان و رشد بافت استخوانی جدید می‌شود.

۵- کاهش شدت درد قاعدگی

در حالی که عوامل متعددی وجود دارد که می‌تواند شدت درد قاعدگی را تعیین کند، التهاب نقش مهمی در این مورد ایفا می‌کند. میگو حاوی اسیدهای چرب امگا۳ بسیار زیاد است که در طبیعت ضد التهابی هستند و اثرات متعادل کننده روی امگا۶ دارند. غذاهای دریایی به طور کلی در چربی‌های امگا۳ بیشتر از گوشت‌ها غنی هستند.

۶- تعادل هورمون‌ها

مهم‌ترین جنبه مصرف میگو نقش آن در تعادل هورمون‌های بدن است به ویژه اگر به ورزش علاقه داشته باشیم. میگو، پروتئین بالایی داشته که برای تولید هورمون و تعادل تعداد آن‌ها در بدن مفید است. به علاوه اگر می‌خواهیم حجم عضلات خود را افزایش دهیم، میگو بسیار اهمیت دارد زیرا دارای مواد مغذی لازم برای افزایش حجم عضلات است.

۷- سلامت پروستات

غده پروستات در معرض بیماری‌های مختلف است که از بیماری B‌PH به طور کلی بی‌ضرر و حتی سرطان پروستات را شامل می‌شود. از خواص میگو این است که غنی از دو ماده معدنی است که برای سلامت پروستات مهم هستند و احتمالا خطر این شرایط فوق را کاهش می‌دهد. این مواد معدنی عبارتند از روی و سلنیوم که آنتی‌اکسیدان قوی هستند، در حالی که در عین حال تاثیرات نظارتی تستوسترون و DHT دارند. DHT متابولیت آندروژنیک تستوسترون است که نقش بزرگی در رشد بیش از حد غده پروستات دارد.

۸- سلامت چشم

اگر چه به طور چشمگیری با بهبود سلامت چشم همراه نیست، مصرف منظم میگو اثر محافظتی روی چشم هم دارد. این حیوان دریایی حاوی ضد اکسیدان‌های مختلف است اما به طور خاص یکی از آن‌ها آستاکسانتین نام دارد. آستاکسانتین یکی از چند آنتی‌اکسیدان است که به طور خاص برای حفظ سلامت چشم، کاهش خستگی و کمک به جلوگیری از آسیب و از دست دادن بینایی است.

۹- کاهش خطر سکته مغزی و حمله قلبی

میگو دارای یک آنزیم فیبرینولیت نادر است که سبب جلوگیری از لخته شدن خون می‌شود. بدین شکل، افرادی که از یک سکته رنج می‌برند فرصت خوبی برای بهبودی پیدا می‌کنند، اگر آن‌ها در زمان مناسب به بیمارستان برسند. این آنزیم بسیار مفید است، زیرا داروهایی که باعث جلوگیری از لخته شدن می‌شوند، کافی نیستند زیرا میگو می‌تواند قبل از اینکه آن‌ها به اندازه‌ای که خطرناک است برسند، به از بین بردن لخته‌ها کمک کند.

۱۰- حفظ سلامت پوست

علت اصلی پیری زودرس پوست، قرار گرفتن در معرض آفتاب بیش از حد است. یکی از بهترین راه‌های مقابله با این مشکل چیست؟ مواد غذایی با مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان مصرف کنید. آنتی‌اکسیدان‌ها به مبارزه با تاثیرات تولید رادیکال‌های آزاد در پوست کمک می‌کنند. با این وجود، چیزی که خواص میگو را بالا می‌برد حضور آستاکسانتین است. این یک آنتی‌اکسیدان کاروتنوئید منحصر به فرد است که می‌تواند منعکس کننده اشعه ماوراء بنفش باشد و عملا اثر آن بر روی پوست شما را از بین می‌برد. 

سخت پوست پر خاصیت

میگو دارای یک آنزیم فیبرینولیت نادر است که سبب جلوگیری از لخته شدن خون می‌شود.

۱۱- کاهش خطر ابتلا به سرطان

میگو مخلوطی از چندین آنتی‌اکسیدان و مواد معدنی است که دو نوع قوی آن آساتکسانتین و سلنیوم می‌باشد. سلنیوم در مسیرهای مختلف آنزیم چندگانه نقش جدایی ناپذیر دارد و می‌تواند رشد تومور یا تکثیر آن را کاهش دهد. این امر به جلوگیری از سرطان کمک می‌کند.

۱۲- کاهش وزن

از جمله خواص میگو این است که از طریق مکانیسم‌های مختلف، مانند ید باعث کاهش وزن می‌شود. وجود ید باعث افزایش میزان متابولیسم می‌شود که سطح لپتین را بهینه می‌کند. لپتین گرسنگی را تنظیم می‌کند و در تقسیم مواد مغذی به سلول‌های عضلانی به عنوان چربی کمک می‌کند.

۱۳- حفظ سلامت مغز

بیماری‌های عصبی عضلانی شایع، غیر قابل درمان هستند و عمدتا به عنوان یک نتیجه از محرک‌های التهابی رخ می‌دهند. آنتی‌اکسیدان‌ها در میگو از مغز حمایت می‌کنند، آن‌ها را از التهاب بیش از حد محافظت می‌کنند و حتی می‌توانند حافظه را بهبود بخشند. هنگامی که شما برای دریافت یک مدرک جدید یا برای مدرسه و دانشگاه مطالعه می‌کنید، خواص میگو می‌تواند مغز را تقویت کند.

۱۴- کنترل دیابت و مشکلات کلیوی

میگو فعالیت آنزیمی آنتی‌اکسیدان را بهبود می‌بخشد. آستاکسانتین موجود در این حیوان دریایی می‌تواند نقش مهمی در کاهش آسیب اکسیداتیو داشته باشد. همچنین می‌تواند از مشکلات کلیه ناشی از دیابت جلوگیری کند.

۱۵- محافظت از کبد

آستاکسانتین ۱۰۰ تا ۵۰۰ برابر موثرتر از ویتامین E در جلوگیری از پراکسیداسیون لیپید و کاهش تجمع چربی در کبد است. موجودات دریایی مانند میگو دارای آستاکسانتین هستند. مصرف آن‌ها به میزان مناسب می‌تواند کبد شما را از سی روز، بیماری کبد چرب غیر الکلی و سایر اختلالات ناشی از استرس اکسیداتیو محافظت کند. 

۱۶- کاهش و ضد التهاب

اگر شما از گرفتگی عضلات قلب یا هر علامت التهابی دیگری رنج می‌برید، در نظر بگیرید که میگو برای خارج شدن از این وضعیت می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. مواد مغذی ضد التهابی در این حیوان دریایی، مانند اسیدهای چرب امگا ۳، می‌توانند باعث کاهش التهاب، درد پس از تمرین و بسیاری از انواع دیگر درد شوند.

۱۷- داروی کم‌خونی

میگو ویامین‌های متعددی دارد. یکی از این ویتامین‌ها ویتامین B است. ویتامین B  موجود در میگو فقط یک نوع نیست بلکه انواع دیگر این ویتامین مانند ویتامین B6، B12، نیاسین و اسید پانتوتنیک نیز در این حیوان یافت می‌شوند. این ویتامین‌ها برای تثبیت فشار خون و جلوگیری از کم‌خونی ضروری هستند. افراد مبتلا به کم‌خونی می‌توانند به عنوان بخشی از درمان خود، مقدار مناسبی میگو مصرف کنند.

 

ماهی و میگو، تقویت‌کننده نطفه و نیروی جنسی:

در طب نوین ماهی و میگو را به دلیل دارا بودن برخی ویتامین‌های خاص و املاحی چون سلنیوم برای تقویت و باروری نطفه مردان مناسب می‌دانند.

ماهی مولد نطفه است و به تولید اسپرم سالم کمک می‌کند. ضمن این‌که میگو به دلیل طبع گرم و مواد مغذی زیادی که دارد به باروری نطفه کمک می‌کند. به گفته این متخصص از دیدگاه طب سنتی ماهی و بیشتر از آن میگو، تقویت‌کننده قوای جنسی است که البته ماهی برای کسانی که گرم‌مزاج هستند بالابرنده نیروی جنسی و در سردمزاجان سبب کاهش قدرت جنسی می‌شود. 

ارزش غذایی میگو:

میگو منبع غنی از پروتئین و اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ ضروری برای بدن است. املاح و ویتامین‌های موجود در این ماده غذایی مفید شامل عناصر معدنی سلنیوم، آهن، روی، فسفر و منیزیم و نیز ویتامین‌هایی مانند ویتامینD، ویتامین‌های گروه B می‌باشد. جالب است بدانید کلسیم، آهن، روی، منیزیم و فسفر میگو نسبت به سایر آبریان بیشتر است و از این‌ رو ارزش تغذیه‌ آن بسیار بیشتر ارزیابی‌شده است.

مواد و محتویات میگو: در ۱۰۰ گرم آب ۷۷ میلی‌گرم پروتئین، ۱/۱۸ گرم چربی ۸ کلسترول، ۱۶۳ میلی‌گرم قند ۹۱ میلی‌گرم انرژی، ۹۹ کالری آهن ۱۹ درصد سلنیوم، ۶۴ درصد ویتامین ب ۷۵/۱۲ درصد فسفر، ۵۰ درصد مس و ید ۳۰ درصد.

سخت پوست پر خاصیت

آنتی‌اکسیدان‌ها میگو از مغز حمایت و از التهاب بیش از حد محافظت می‌کنند و حافظه را بهبود بخشند.

از دیگر خواص میگو:

– این غذا بسیار کم‌کالری است و باعث چاقی نمی‌شود.

– عمدتاًاین حیوان سرشار از پروتئین است و برای چشم و مغز هم اسیدهای چرب ضروری موردنیازشان را فراهم می‌آورد.

میگو به‌راحتی هضم می‌شود و افراد میان‌سال وزنان باردار به‌راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند.

– ویتامین‌های گروه B در میگو به‌وفور وجود دارند و برای درمان افسردگی هم مفید است.

– وجود سلنیوم در میگو در جلوگیری از بروز سرطان بسیار مؤثر است.

– میگو می‌تواند به بهبود اختلالات تیروئید کمک کند.

عوارض میگو (توصیه‌های پزشکی و موارد احتیاطی منع مصرف):

توصیه می‌شود، بیمارانی که کلسترول بالایی دارند و یا تحت کنترل دارویی هستند، از زیاده‌روی در مصرف میگو پرهیز کنند. این حیوان دریایی دارای موادی به نام پورین است که می‌توانند در بدن به اسیداوریک تبدیل شوند. به همین دلیل بهتر است بیماران کلیوی یا مبتلایان به نقرس، مصرف میگو را محدود کنند یا از مصرف آن خودداری نمایند. مشاهده‌شده است، برخی از افراد واکنش‌های خفیف آلرژیک نسبت به این حیوان دریایی دارند که ممکن است به‌صورت گرفتگی بینی، خارش پوست، سوزش دهان، درد شکم و حالت تهوع بروز کند. لازم به ذکر است میگو به دلیل دارا بودن اسیدهای چرب غیراشباع، خیلی زود فاسد می‌شود و چون سیستم گوارشی این حیوان در ناحیه سر قرار دارد، فساد از ناحیه اتصال سر به بدن است. بنابراین هنگام تهیه آن از محل‌های مطمئن خریداری نمایید. مصرف بیش‌ازحد میگو می‌تواند باعث بالا رفتن کلسترول برخلاف سایر فرآورده‌های دریایی شود. بنابراین افرادی که کلسترول بالا دارند و بیماران قلبی، باید در مصرف این ماده اعتدال را رعایت کنند، اما برای افرادی که مشکل و بیماری خاصی ندارند مصرف بیش‌ازحد میگو نمی‌تواند منجر به آسیب شود و حتی مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *